Yüzdeki Tüyleri Yok Eden Doğal Maskeler

0
Yüzdeki Tüyleri Yok Eden Doğal Maskeler
Yüzdeki Tüyleri Yok Eden Doğal Maskeler

Bu yazı içerisinde sizlere Yüzdeki Tüyleri Yok Eden Doğal Maskeler hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Vücudumuzda çıkan istenmeyen tüyler çok rahatsız edici olmaktadır. Özellikle de yüzde çıktıysa çok kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Ama bunları yok etmek mümkün. Birçok kişi dışarıda satılan içinde kimyasal madde bulunan ürünleri tercih etmektedir. Bu tercih kısa vade de çözüm gibi olsa da tenimize çok büyük zarar vermektedir. Bundan dolayı size önerimiz evde kendiniz doğal maskeler yapmanızdır. Şimdi bunların tariflerini inceleyelim.

İlk tarifimiz leblebi tozu ile yapılan maske. 2 yemek kaşığı kadar leblebi tozu, bir buçuk yemek kaşığı süt kreması, 1 çay kaşığı süt ve 1 çay kaşığı kadar zerdeçalı bir kabın içinde karıştırıyoruz. Oluşturduğumuz bu karışımı yüzümüze sürüp yaklaşık yarım saat bekliyoruz. Sonrasında su ile temizliyoruz. Bunu haftada 3 kez uyguladığımız zaman gerçek anlamda işe yaradığını göreceksiniz.

İkinci tarifimiz mısır unu ile yapılan maske. 2 çay kaşığı mısır unu, 1 adet sarısından ayrılmış yumurta akı ve 2 çay kaşığı şekeri bir kabın içinde iyice karıştırıyoruz. Oluşan karışımı yüzümüze sürüp yarım saat kadar bekledikten sonra su ile temizliyoruz. Bu karışımı da haftada 2 kez uyguladığımız zaman işe yaradığını göreceksiniz.

Üçüncü tarifimiz şeker ile oluşturulan doğal ağda. 1 çay kaşığı toz şekeri, yarım çay kaşığı bal ve çok az miktarda suyu karıştırıyoruz. Bu karışımı ocakta 30 saniye kadar ısıtıyoruz ve soğumasını bekliyoruz. Sonrasında bir malzeme yardımıyla yüzümüze sürüyoruz ve biraz bekledikten sonra söküyoruz.

Sonuncu tarifimiz ise bal ve limondan oluşan maske. 2 yemek kaşığı balı ve yetecek kadar limon suyunu karıştırıyoruz. Sonrasında bu yaptığımız karışımı yüzümüze sürüp yarım saat kadar bekliyoruz. Sonrasında su ile temizliyoruz. Haftada 2 kere yaptığınız zaman iyi bir sonuç alacaksınız.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.