Yazın Terlememek İçin Ne Yapılmalı ?

0
Yazın Terlememek İçin Ne Yapılmalı ?
Yazın Terlememek İçin Ne Yapılmalı ?

Bu yazı içerisinde sizlere Yazın Terlememek İçin Ne Yapılmalı ? sorusuna cevap vereceğim

Özellikle yaz aylarında herkesin başına gelen normal bir durumdur terlemek fakat bu durumun arkasına normal deyip saklanmamak gerekiyor. İnsan sosyal bir kişiliğe sahiptir ve toplum içerisinde yaşamaktadır. Her gün kullandığımız toplu taşımalarda sıkça karşılaştığımız kötü kokuların sebebidir ter. Toplu taşıma araçlarında klimaların açılmaması sıcak havanın da etkisiyle birleşerek terletmektedir insanı ister istemez.

 

Bu durumdan birçok insan rahatsız olmaktadır ve sıcak havalarda terlememenin çaresini aramaktadır. Sizler de bu durumdan müzdaripseniz yazımızın devamında sorununuzun cevabını bulabilirsiniz.

 

Eğer aşırı bir terleme söz konusuysa lütfen bir doktora görününüz.

 

Terlemenin Önüne Nasıl Geçebilirsiniz

 

  1. Yaz aylarında serin ortamlarda zaman geçirirseniz terlemenin önüne geçebilirsiniz. Fazla hareketten de kaçınmalısınız. Hareketli olduğunuz zaman sıcak ortamda bulunmasanız bile ter üretecektir. Bu durumun önüne de fazla hareket etmeyerek geçebilirsiniz.
  2. Gün içerisinde bol bol sıvı tüketmeniz gerekmektedir çünkü yaz aylarında normalden daha fazla su ihtiyacı duymaktayız ve bunun sebebi de sıcak havalardır. Kış aylarında günde ortalama 2.5lt sıvı tüketiyorsak. Sıcak, yaz aylarında ise en az 3lt sıvı tüketmemiz gerekmektedir. Bu durum terlemenizi önleyecektir. 
  3. Yaz aylarında soğuk suyla duş almaya kendinizi alıştırırsanız gün içerisinde daha az terlediğinizi fark edeceksiniz bir süre sonra. 
  4. Öğlen saatlerinde veya öğleden sonra güneşten olabildiğince kaçının çünkü bu gibi durumlarda birden terleyeceksiniz. 5- Kişisel temizliğinize de dikkat ederek terlemenin önüne önemli ölçüde geçebilirsiniz. Hem de sağlığınız için önemlidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: