Varisi Önleyen Bitkiler ve Bitki Yağları

0
Varisi Önleyen Bitkiler ve Bitki Yağları
Varisi Önleyen Bitkiler ve Bitki Yağları

Bu yazımız içerisinde sizlere Varisi Önleyen Bitkiler ve Bitki Yağları hakkında bilgi vereceğiz.

Bacaklarımızda birçok probleme sebep olan varis belasından bitkilerin yardımı ile kurtulmak mümkün. Bu soruna bakacak olursak özellikle sürekli ayakta çalışan ve bunun tam tersi, sürekli oturarak çalışan insanlarda çok sık görülmektedir. Şimdi bu sorundan bitkisel yollarla nasıl kurtulabileceğinize bakacağız.

Ekinezya bitkisi özellikle bağışıklık sistemine çok fazla yardımcı olmaktadır. Bu sayede varise sahip olan damarların rahatlamasını sağlamaktadır.

Bir başka yöntem ise hemen hemen herkesin evinde bulunan maydanoz ama bize lazım olan kendisi değil suyu. Maydanoz suyunda bulunan vitaminler sayesinde dolaşım sistemini rahatlatmaktadır. Tarifine geçecek olursak. Maydanozu biraz kıydıktan sonra kaynayan suyun içinde karıştırın. Daha sonrasında bir süzgeç yardımı ile süzüp bekletin. Bu karışımı sabahları aç karna olmak koşulu ile bir çay bardağı kadar tüketin.

Adaçayı da varisi geçirmede çok kullanılan bir yöntemdir. Özellikle kadınların her yönden kullandığı bu bitki damarlarda oluşan iltihapları yenmekte birebirdir. Diğer bir özelliği ise vücudun sıvı kaybını önlemesidir. Kaynamış olan suya adaçayımızı atıp 5 dakika kadar bekledikten sonra içilebilir.

Birçok bitkisel tedavi olmasına karşın size verebileceğimiz son tavsiye çobanpüskülü bitkisidir. Bu bitkinin içerisinde bulunan ruskogenin isimli madde sayesinde tıkanan damarları açar ve hasar görmüş damarları onarır. Bu bitkiden yararlanmak için çok fazla olmamak koşulu ile her gün yaklaşık 2 yemek kaşığı kadar tüketebilirsiniz.

Size vereceğimiz tedavi şekilleri bunlardır. Bunlardan hariç onlarca bitkisel çözüm de bulunmaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.