Bitki Çayı Tüketilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0

Merhaba Hayat Sırları okuyucuları bu makalemizde bitki çayı tüketimi üzerine bilgilendirme yapacağız. Hem bedeniniz hem de psikolojiniz için muazzam bir şifa kaynağı olan bitki çaylarını bilinçsiz biçimde tüketmek durumu tam tersine çevirebilir. Bu yüzden size birkaç önemli noktadan bahsetmek istiyoruz. Buyurun yakından bakalım, bakalım bitki çayları tüketilirken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelermiş?

Bitki Çayı Tüketilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bitki Çayı Tüketilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fincan sayısına dikkat

Günde iki bardaktan fazla bitki çayı tüketimi vücudunuzda zararlı toksinlerin tutulmasına sebep olabilir. Aynı zamanda devamlılığı olan uzun bir süreç boyunca günde iki bardaktan fazla tüketim yaparsanız vücudunuz da bazı sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

 

 

Karışımlar riskli olabilir

Konu bitki çayı tüketimiyse eğer orada biyolojik olarak ve kimyasal olarak yapısal riskler devreye girebiliyor. İlk fincan da tükettiğiniz x bitki çayı ile ikinci fincanda tükettiğiniz y bitki birbirleri ile olumsuz tepkimeye girebilirler. Bu yüzden farklı bitki çayları tüketeceğiniz zaman ufak bir araştırma yapmakta fayda var.

Vücudunuza etkilerini araştırmadan tüketmeyin

Bu biraz önemli bir konu. Örneğin gerginlik, stres, kaygı, korku, uykusuzluk çekmiyorsanız papatya çayı tüketmeyin çünkü beklemediğiniz bir anda uykuya eğilim gösterebilirsiniz. Aynı zamanda başka bir örnek verecek olursak eğer, adaçayı kadınlarda regl döngülerinde yaşanan sancıları hafifletirken erkekler de uzun süreli kullanımda kısırlığa neden olabilir. Tadını seviyor ya da merak ediyorsanız da ilgili alanlardan her bitki çayının şifa alanına dair bilgi edinmeniz daha güvenli olacaktır.

Bitki Çayı Tüketilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bitki Çayı Tüketilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Evet bitki çayı meraklıları ya da sevdalıları,  artık daha güvenli ve rahat bir şekilde derya deniz olan bitki çaylarının şifalarından faydalanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.