Sağlıklı ve Parlak Saçlara Sahip Olma Yöntemleri

0
Sağlıklı ve Parlak Saçlara Sahip Olma Yöntemleri
Sağlıklı ve Parlak Saçlara Sahip Olma Yöntemleri

Bu yazı içerisinde sizlere Sağlıklı ve Parlak Saçlara Sahip Olma Yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Kadınların dış görünüşünü ciddi anlamda değiştirebilecek şeylerden biri de saçlarıdır. Peki görüntümüz üzerinde bu denli etkili olan saçlarımıza nasıl bakmalı? Neler yapmalıyız biraz bunlardan bahsedelim.

 

  1. İlk adım saçlarımızı temiz tutmak. Kim yağlı saçlı bir kızı sever ki? Gün içinde maruz kaldığımız mevsim değişiklikleri havadaki toz partikülleri saçlarımıza ciddi anlamda zarar veriyor bu neden düzenli olarak ılık su ile yıkamayı ihmal etmemeliyiz.

 

  1. İkinci adımda ise saçlarımızı banyodan sonra, hafif nemli iken taramak. Saçlara zarar vermeden ve kırmadan saç bakım yağı ile taramak. Saçlarımıza daha az zarar verecektir.

 

  1. Üçüncü Adımda ise ayda bir mutlaka zeytinyağı veya saç nemlendiricilerden yardım alarak saçlarımıza bakım yapmak. Saçlarımız daha parlak ve canlı gör

 

  1. Dördüncü adımda ise saçlarımızı olabildiğince az ısıya maruz bırakmak. Yüksek ısıda saçları kurutmak veya şekil vermek saçların parlak görünmesini engelleyecek ve nemini kaybettirecektir.

 

  1. Beşinci adımda ise saçlarımızın uzama dercesine göre 2-3 ayda bir uçlarından kesmek bu hem saçların hızlı uzamasını sağlayacak hem de daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Bu işlemi evde kendiniz bile yapabilirsiniz.

 

  1. Altıncı adımda ise saçlarımıza uygun şampuanı kullanmak ayrı bir önem arz etmektedir. Yanlış şampuan seçimi saçta kepek oluşumuna neden olur. Saç tipimizi öğrenerek sabit bir şampuanı kullanmalıyız.

 

  1. Yedinci adımda ise düzenli olarak saçımıza sirke uygulamak saçlarımızı daha parlak ve sağlıklı bir hale getirecektir. Bu nedenle duştan sonra saçlarımızın uçlarına dibine gelmeyecek şekilde sirkeli su sıkmak saçlarımıza iyi gelen doğal yöntemlerden biridir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: