Baş Ağrısı Neden Kaynaklanır ?

0
Baş Ağrısı Neden Kaynaklanır ?
Baş Ağrısı Neden Kaynaklanır ?

Bu yazı içerisinde sizlere Baş Ağrısı Neden Kaynaklanır ? sorusunun cevabını vereceğim.

Gün içerisinde aniden baş ağrısı gibi durumlarla karşılaşabiliyoruz. Ve bu basit olarak tanımladığımız baş ağrısı çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelebiliyor.

Baş ağrısı diye adlandırdığımız kavram tıpta çeşitli gruplara ayrılır. Ben bu gruplar arasından gerilim tipi baş ağrısından bahsedeceğim.

Bu baş ağrısı türlerinin tam olarak nedeni anlaşılamaz ve altında herhangi bir hastalık belirtisi yatmaz.

Bu yazı içerisinde sizlere baş ağrısı neden kaynaklanır sorusunu çeşitli şekillerde cevaplayacağım.

  • Uzun Süre Susuz Kalınması

Su, beynimizin fonksiyonlarını daha rahat yerine getirmesini sağladığı için eksikliği ağrı yaratır. Fakat nedense susama hissi duymazsınız. Bu yüzden sorgulamadan su içmelisiniz.

  • Stres, Yorgunluk

Uzun süre çalışma ve stres gibi faktörler baş ağrımasına neden olabilmektedir. Bunun için uyku değil de, kısa süreli bir dinlenme ve sessizlik iyi gelecektir.

  • Tansiyon

Tansiyonun yükselmesi baş ağrısına neden olabilmektedir. Tansiyon ilaçları alarak veya tansiyon düşürme yöntemlerini deneyerek baş ağrınızı gidermeye çalışabilirsiniz.

  • Duygusal Değişiklikler

Bir mutlu bir mutsuz olan biriyseniz baş ağrınızın nedeni bu olabilir. Bir süre bu tür olaylardan uzak kalmak baş ağrınızın geçmesini sağlayabilir.

Diğer tür baş ağrılarına bakınca Migren Tipi Baş Ağrısı, Küme Tipi Baş Ağrısı ve Nevraljik Tipi baş ağrılarıyla karşılaşıyoruz. Bunların altında ciddi ve ölümcül olabilecek hastalıklar yatabilmektedir. Eğer yukarıda verdiğim taktikler baş ağrınızın geçmesini sağlamıyor ise, bir doktora başvurmanız  sizin için en iyi yöntem olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: