Kan Grubuna Göre Beslenme Şekilleri

0
Kan Grubuna Göre Beslenme Şekilleri
Kan Grubuna Göre Beslenme Şekilleri

Bu yazı içerisinde sizlere Kan Grubuna Göre Beslenme Şekilleri hakkında bilgi vereceğiz.

Akıp giden yaşantımızda hemen hemen herkes kilo vermek için uğraşıyor ve çok farklı yollar denenmektedir. Ama her yaptığınız diyet aynı oranda etki göstermemektedir. Bu da beraberinde sağlıklı bir kilo vermeyi zorlaştırmaktadır.

Kan grubu kişilerin sağlığını önemli derecede etkileyen çok büyük bir etkendir. Buradan yola çıkan Dr. Peter J. D’Adamo adlı bilim adamı da bu durumu inceleyerek “Kan Grubunuza Göre Beslenme” isminde bir kitap yazıyor.

“Diyet sadece kilo vermek demek değildir, kendi izlediğiniz doğru yolu takip etmiş olursanız ekstra bir fayda elde etmiş olursunuz. Yani diyeti bir yönden değil, birçok yönden inceliyoruz.” demektedir.

Yazarımızın konsepti ile yaptığı kan grubu analizlerini inceleyelim.A Kan Grubu

Bilim adamımıza göre bu kan grubuna sahip kişiler vejeteryan olarak beslenirlerse daha hızlı kilo verebileceklerini söylemiştir.

Aynı zamanda tamamen kimyasal maddelerden arınmış saf besinleri tüketmenin en doğrusu olduğuna karar vermiştir. Diğer kan gruplarına göre A kan grubuna sahip kişilerin daha hassas bir bünyeye sahip olduğunu ve bağışıklık sistemine destek olması için düzenli beslenmeleri gerektiğini söylemiştir. Ayrıca böyle beslenmenin ölümcül hastalıkları bile yok edeceğine kanaat getirmiştir.

B Kan Grubu

Dr. D’Adamo kitabında B kan grubuna sahip kişilerin çok fazla derece metabolizmayı yavaşlatan yiyecekleri tükettiklerinden dolayı daha hızlı kilo aldıklarını gözlemlemiştir. Bunların yerine keçi ve kuzu ürünleri tüketmenin onlar için daha sağlıklı kilo vermenin anahtarı olduğunu dile getirmiştir.AB Kan Grubu

Bu kan grubunda olan kişilerde mide asitlerinin az olduğunu saptamış. Bu durumdan dolayı yedikleri etlerin tam hazmı olmadığı için, hazmedilmeyen kısmın yağ olarak vücutta kaldığını görmüştür. Ayrıca etlerin bu kan grubuna sahip kişilerde mide kanserine kadar gidebilecek hastalıklara yol açabileceğini de belirtmektedir.  Bunun için daha az ama daha çok öğün ile bu sorunun çözüleceğini öngörmektedir.

Aynı zamanda kahve ve alkol gibi içeceklerden de uzak durmaları gerektiğini söylemektedir. Bunların yerine süt ürünleri ve sebzelere odaklanmanın çok daha sağlıklı olduğunu dile getirmektedir.0 Kan Grubu

AB kan grubu ile tamamen zıt özelliklere sahip olan bu kişilerde mide asitleri çok yüksek seviyededir. Bundan dolayı protein ağırlıklı et gibi yiyeceklerin sindirimini çok rahat yapmaktadırlar.

0 Kan grubuna sahip kişiler çok rahat bir şekilde et tüketebilirler. Ancak buğdaygillerden kesinlikle uzak durmaları gerekmektedir. Bunun sebebi vücutta yağa dönüşmesidir. Dr. D’Adamo’ya göre bu kan grubundaki kişilerin kesinlikle süt ürünlerinden uzak durmaları gerektiğidir. Bunlar yerine az yağlı et ve sebzenin daha iyi olacağını söylemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: