Geçmişten Günümüze Moda

0
Geçmişten Günümüze Moda
Geçmişten Günümüze Moda

Moda Sürekli Olarak Değişime uğramakta olan bir alandır. Bu yazıda sizlere Geçmişten Günümüze Moda hakkında bilgi vereceğiz.

Merhabalar değerli HayatSırları okuyucuları. Bu yazımız içerisinde sizlere geçmişimizden günümüze modanın değişiminin nasıl gerçekleştiği hakkında bilgi vereceğim.

Bildiğiniz gibi moda, her yıl ciddi değişimlere uğrayabilmekte ve bu yıl ünlü olan bir elbise, gelecek sene tüm etkisini yitirebilmektedir.

  • Bu etki, günümüzde daha da ciddi boyuta ulaşmış ve sürekli olarak değişmektedir. Hâl böyle olunca modayı takip etmek epey zor olabilmektedir.

1920 Yıllarındaki Moda

Bu dönemlerde kadınlar vatkalı tayyör tarzı takımlar epey ünlüydü ve çoğu kişi tarafından giyiliyordu. Erkeklerde ise pantolonlarda yavaş yavaş fermuar yaygınlaşmaya başlamıştı.

1940 Yılları Modası

Bu yıllarda moda ciddi değişimlere uğramış, diz altındaki etekler ve ince naylon çoraplar epey yaygınlaştı.

1960 Yılları Modası

1960 yılları civarında Jean pantolonlar giyilmeye başlandı ve etkisi çığ gibi büyüdü. Elbiselerin yanında, makyaj stilleri de değişikliğe uğramaya başladı. Günümüzde hala popüler olan eyeliner bu dönemde yaygınlaşmıştır.

1970 Yılları Modası

Bu yıllarda mini etekler giyilmeye başlandı ve yaygınlaştı. Saç stilleri de değişikliğe uğradı. Düz ve uzun saçlar, geniş uzun pantolonlar sık sık görülmeye başlandı.

2000 Yılları Modası

2000 yıllarında moda ciddi değişimlere uğradı. Bu değişimler yeni makyaj, saç stilleri ve yeni elbiselerin çıkmasıyla oldu. Ve bu dönemden sonra artık moda sürekli olarak değişmeye başladı.

  • Bu dönemde uzun elbiseler bir dönem gündeme geldi. Fakat sizin de görebileceğiniz gibi her yıl eskilerde moda olan şeyler yine gündeme gelebiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: