Evde Sıkılanlara Okunabilecek Kitap Tavsiyeleri

0
Evde Sıkılanlara Okunabilecek Kitap Tavsiyeleri
Evde Sıkılanlara Okunabilecek Kitap Tavsiyeleri

Kitap okumanın önemini hepimiz biliyoruz. Bu yazıda sizlere Evde Sıkılanlara Okunabilecek Kitap Tavsiyeleri hakkında bilgi vereceğiz.

Kitap okumanın ne kadar önemli bir aktivite olduğundan önceki yazılarımda bahsetmiştim. Fakat kitap okumak kadar okunan kitabın kalitesi de önemlidir.  • Fareler ve İnsanlar

Kitap tavsiyeleri listemize fareler ve insanlar kitabı ile başlayalım.

Bu kitap her yaştan kişinin okuyabileceği cinsten. İlk başta çocuk kitabı gibi gelebilse de, kitapta anlam aradığınız zaman size çok şey katacağını düşünüyorum. Ayrıca dünya çapında en fazla dile çevrilen eserler arasında yer alıyor.

  • Karamazov Kardeşler

Dostoyevski’nin yazdığı en kaliteli eser olarak bilinir. Çok kalın olduğu için insanlar çok ağır bir dilinin olduğunu düşünür. Fakat durum böyle değildir. Herkesin anlayabileceği bir dil ile, binlerce anlam taşıyan bir eserdir.

  • 1984

İnsanların makineleşmesini, iktidarı sorgulamamaya başlamasını konu alıyor. Kitaba göre, insanlar sürekli izlenmeye başlıyor, her hareketleri takip ediliyor ve yönetim yüceltiliyor.

Tarihte en çok okunan kitaplar arasında yer almaktadır.  • Hayvan Çiftliği

1984 kitabının yazarından çıkan bu eser, alttan alttan sistem eleştirisi yaparak komünizmi anlatıyor. George Orwell’ın en büyük eseri olarak bilinmektedir. Sıkılınca okuyup direkt bitirebileceğiniz eserler arasında olduğunu söyleyebilirim.

  • Milena’ya Mektuplar

Franz Kafka’nın sevgilisi Milena’ya gönderdiği mektupların toplanmasıyla oluşturulmuş bir kitap. Franz Kafka tarafından yayınlanmamıştır. Kafka’nın hayatı hakkında bilgi edinebilmek için birebir bir kitap.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Yorum yapmayı unutmayın.Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: