Evde Gözenek Temizleme Rutini

0
Evde Gözenek Temizleme Rutini
Evde Gözenek Temizleme Rutini

Bu yazı içerisinde sizlere Evde Gözenek Temizleme Rutini hakkında bilgi vereceğiz.

İnsanların kuaförlerde en çok yaptırdıkları şeylerden birisi gözeneklerin temizliği. Ama hem temizlik bakımından hem de fiyatlar bakımından sizce cazip mi? Hayır…

Buralara gitmek yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Hem daha sağlıklı hem de daha uygun fiyata denk gelecektir.

Bunun için birçok yöntem var. Biz bu yazımızda 2 adet yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntemleri uyguladığınız zaman çok daha temiz ve bakımlı bir cilde sahip olacaksınız.

İlk adımımız gayet kolay, her gün yüzümüzü yıkamak. Bu yöntemle birlikte yüzümüzü derinlemesine temizlik yapmış oluyoruz. Ama şunu belirtmekte fayda var. Çok iyi temizlensin diye yüzümüze zarar verecek şekilde bastıra bastıra sert hareketler uygulamıyoruz. Daha yumuşak şekilde yüzümüzün her yerini yıkıyoruz. Daha sonrasında temiz ve kuru bir havlu ile yine yüzümüze zarar vermeyecek şekilde kuruluyoruz.

İkinci adımımız ise scrub ile gözenek temizliği. Cildimizde ölü bulunan hücreler gözeneklerimize dolarak onları hem genişletir hem de tıkar. İşte bu durumu yaşamamak için güzel yollardan biri scrub ile temizlemektir. Şimdi sorabilirsiniz “scrub nedir?” diye. Hiç merak etmeye gerek yok aşağıda bu tarifi veriyor olacağız.

Bize lazım olan malzemeler; 2 yemek kaşığı kadar yulaf, 1 yemek kaşığı civarı bal ve su. Öncelikle elimizde bulunan yulafı blender yardımı ile iyice öğütüyoruz. Öğütülmüş olan yulafı ve balı bir kasenin içinde karıştırıyoruz. Suyumuzu da hafif ısıttıktan sonra karışımın içine döküyoruz. Biraz beklettikten sonra bir ile iki dakika civarı yüzümüze uyguluyoruz. 10 dakika bekledikten sonra ılık su yardımıyla yüzümüzü temizliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: