WordPress e-ticaret sitesi kurmanın avantajları

0

WordPress e-ticaret sitesi oluşturmak için birden fazla eklenti bulunmaktadır. Eklentilerin Birbirine göre farklı avantajları ve dezavantajları vardır. WordPress e-ticaret eklentilerinin başlıcalar şunlardır:

WooCommerce,

WordPress E-Commerce,

JigoShop,

Cart66,

eShop,

Shopp.

En çok kullanılan WordPress e-ticaret eklentisi WooCommerce’dir. WooCommerce, kullanımı kolay, ücretsiz, açık kaynak kodlu, herhangi bir sorunda çözümünü internetten bulmanız kolay, hazır çok fazla eklenti ve modülü barındıran geniş bir WordPress eklentisidir. WooCommerce tema sayısı da diğer eklentilere göre çok çok fazladır.

Piyasada satılan temalar bakımından en büyük tema üreticisi, WooCommerce’i de çıkartan, WooThemes’tir. Ayrıca WooThemes’in sitesinden üçüncü parti eklentileri de (PayU, PayPal, Ürünler veya diğer özelliklerle ilgili eklentiler) satın alabilir ya da ücretsiz ise indirebilirsiniz.

Özel Tasarım WooCommerce Tema yaptırmak için de, tasarımcı ve yazılımcı bulmakta diğer eklentilere bakarak daha avantajlı olursunuz. WordPress Uzmanı bu hizmeti de sağlamaktayız.

WordPress e-ticaret sitesi kurmanın avantajları ve dezavantajları

E-ticaret sitesi için wordpress kullanmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da olmaktadır. Öncelikli olarak avantajları şu şekilde sıralayabiliriz.

Genel olarak eklentiler ücretsizdir, bu bakımdan öncelikle bütçeyi düşürmüş olursunuz.

WordPress için yazılmış onbinlerce eklentiye ulaşım sağlayarak işlerinizi kısaltırsınız.

WordPress SEO için avantajlarından faydalanırsınız

E-ticaret sitenize SEO amaçlı blog kuracaksanız üçüncü parti olarak bir blog sistemi yüklemek zorunda kalmazsınız, yalnızca yazılarınızda bir ‘blog’ kategorisi açarak blog tutmaya başlarsınız.

Eğer düşük bütçe ile e-ticaret yapacaksanız bir kaç eklenti (PayU eklentisi gibi) alarak çok ucuza kendi işinizi halledebilirsiniz. Düşük bütçe için WordPress e-ticaret sitesi kurmak en mantıklı seçenektir.

WooCommerce eklentisinde ürün yönetimi çok kolaydır. Uzun işlemlere takılmadan ürünlerinizi yönetip sitenizi danışmanlık almadan kolayca işletebilirsiniz.

Özel modül, eklenti, tasarım için yazılımcı maliyetleri Opencart, magento, prestashop gibi yazılımlara göre daha düşüktür.

WordPress e-ticaret sitesi kurmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Dezavantajlarını ise şöyle sıralayabiliriz.

 

WordPress ram, işlemci ve sorgu canavarıdır. Bir de WordPress’in üstüne ağır bir sorgu yükü getiren bir e-ticaret platformu bindiğinde sorgular çok daha fazla hale gelmektedir.

Sorguların fazlalaşması ram ve işlemci tüketiminizi çok artırmaktadır. Yüksek bir hitiniz olduğunda veritabanınız isteklere cevap vermekte zorlanabilir yahut yavaşlayabilir. Bunu engellemek için güçlü bir cache yapısı kullanılmalıdır, WordPress eklentisi olan cache yapıları bu duruma çare olmayabilir. Nginx web server ve nginx cache sistemi kullanılabilir ancak amatör kullanıma uygun değildir, profesyonel destek almanız gerekir. Opencart gibi yazılımlarla böyle sorunlar yaşamazsınız.

Ürün yönetimi, sipariş, tekrarlayan ürünler, müşteri profili, satın almaksızın çıkışlar, kurlar, mağaza yönetimi ve daha birçok konuda WordPress e-ticaret eklentileri Opencart, prestashop gibi sistemlerin daha gerisindedir.

WordPress E-Ticaret Hakkında Uzman Görüşü

50 ile 150 ürün arası, günlük binlerce hit beklenmeyen, küçük ve orta ölçekli e-ticaret siteleri için WordPress ve özelinde WooCommerce kullanmak hem maliyeti düşüren hem kısa sürede kullanılabilecek bir seçenek olduğu için mantıklıdır.

En iyi e-ticaret yazılımları başlığında, sizlere e-ticaret yazılımları ile ilgili farklı bilgiler verdik. İnternet dünyasının en farklı içerikleri, Hayat Sırları‘nda!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.