Evde Formda Kalma İpuçları

0

Merhaba değerli HayatSırları okuyucuları. Bu yazı içerisinde sizlere karantina günlerinde evde formda kalma ipuçları ndan bahsedecek, neler yapmanız gerektiği hakkında detaylı bilgi vereceğim.

Öncelikle bu listede yer alan tavsiyeleri uygularken düzenli olmaya dikkat etmenizi tavsiye ederim. Çünkü düzenli olmadan yapılan egzersizler kalıcı bir etki bırakamaz.

  • Beslenmeye Dikkat Etmek

Evde formda kalma ipuçları yazımıza beslenmenin önemliye devam ediyoruz.

Gün içerisinde sıkılınca gereksiz yere yemek yiyebiliyoruz ve bunlar kilo almamıza sebep olabiliyor. Atıştırmalık olarak fındık, fıstık tarzı şeyler tüketirsek kilo almayı önleriz.

İşlenmiş ürünleri tüketmemeniz gerektiğinin de altını çizelim.

Ev içerisinde yürümek dışarıda yürümek kadar etkili olmayabilir, ama hareket etmemek en büyük sorunu yaratır. Ev içinde boydan boya günlük 30 dakika yürümeniz metabolizmanızı hızlandırır.

Her yazımda belirttiğim gibi, beslenmenin yanında su içmeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Çünkü su, vücuttaki yakım reaksiyonlarında aktif olarak görev almaktadır.

  • Mekik, Şınav Çekmek

Mekik ve şınav çekmek vücudumuzdaki birçok kası harekete geçirir.

Ayrıca karın yağlarımızı eritmemizi de sağlar. Fakat mekik çekerken başlarda zorlanmanız çok normaldir. Günlük 5 ile başlayıp yavaş yavaş arttırabilirsiniz.

  • İnternetten Egzersiz Videoları İzlemek

İnternette aletsiz bir şekilde egzersiz yapan kanallar bulunuyor. Bu kanallardaki videoları izleyip aynı zamanda tekrar ederseniz yediklerinizi yakabilir, formunuzu koruyabilirsiniz.

 

Evde fit kalma tavsiyeleri yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Beğendiyseniz fikirlerinizi yoruma bırakmayı unutmayın.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: