Ders Çalışırken Dikkat Edilecek Hususlar

0
Ders Çalışırken Dikkat Edilecek Hususlar
Ders Çalışırken Dikkat Edilecek Hususlar

Bu yazı içerisinde sizlere, Ders Çalışırken Dikkat Edilecek Hususlar hakkında bilgi vereceğiz.

Kendimizi geliştirmek hayatımızın her evresinde yaptığımız şeylerden biridir. Okulu bitirdiğimizde de, iş hayatına atıldığımızda da belirli konularda çalışmamız gerekiyor.

Hayatımızın her alanında yaptığımız bu çalışma eyleminin püf noktalarını öğrenmek çok önemli hususlardan biridir.

Bende bugün sizlere bu püf noktalardan bahsedeceğim.

  •  Çalışacağımız ortamı uygun bir hale getirmeliyiz ders dışında herhangi bir araç gereç bulundurmamalıyız. Ders dışında bir araç gerecin bulunması konsantremizi bozacağından çalışma verimimizi düşürecektir.

 

  • Ders çalışırken mutlaka süre tutmalıyız masada ne kadar vakit geçirdiğimizi bilmeli ve kısa molalar vererek beynimizi dinlendirmeliyiz. Ayrıca verdiğimiz molalarda yaptığımız şeylerin dersten kopmamızı sağlayacak şeyler olmadığına dikkat etmeliyiz.

 

  • Çalışma saatlerimizi not ederek her geçen gün bir gün önceki çalışma saatimizin üstüne çıkmayı hedeflemeliyiz. Aynı zamanda çözdüğümüz soru sayıları gibi şeyleri not ederek bu hedeflerin üstüne çıkmayı eğlenceli bir hale getirebiliriz.

 

  • Ders aralarında sevdiğimiz bir içeceği hazırlayarak derse olan motivasyonumuzu güçlendirir ve molalarımızı daha verimli geçirmiş oluruz.

 

  • Aldığımız notları belirli aralıklarla tekrar edip tekrar günleri oluşturabiliriz.

 

  • Güne başlamadan önce yapacaklarımızı planlayıp derse başlamak ne yaptığımızı bilmemizi sağlar ve günümüz daha kontrollü ve verimli olur.

 

  • Sabah erken kalkmaya özen göstererek günü daha verimli değerlendirebiliriz. Çalışmalarımızın yanı sıra zaman zaman kendimize vakit ayırarak kendimizi daha mutlu hisseder bir sonraki gün için yapacağımız çalışmayı da olumlu anlamda etkilemiş oluruz

 

  • Zaman zaman mekan ve araç gereç değişiklikleri yaparak sıkılma hissiyatının önüne geçerek verimi arttırabiliriz aynı zamanda farklı çalışma arkadaşları edinerek kimi zaman azalan motivasyonumuzu bu şekilde azalmadan aynı düzeyde tutabiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: