Yazın Neden Güneş Kremi Kullanmalıyız?

0

 

Yazın Neden Güneş Kremi Kullanmalıyız?
Yazın Neden Güneş Kremi Kullanmalıyız?

Bu yazı içerisinde sizlere Yazın Neden Güneş Kremi Kullanmalıyız? sorusunun cevabını vereceğiz.

Bugün sizlere yaz ayının gelmesiyle beraber popüler olan güneş kremleri hakkında konuşacağız.

Cildimiz dış çevreyle aramızdaki önemli bir bariyerdir. Bizi birçok mikroorganizmadan, zararlı ışınlardan ve dış darbelerden korur.

Cildimiz bu denli fonksiyona sahipken, cildimize gerekli özeni göstermemiz gerekir.

Yaz mevsiminin gelmesiyle de cildimiz çok fazla güneş ışığına maruz kalır.

Güneş ışığının yararlı etkileri olduğu kadar doğru şekilde ve saatlerde faydalanılmadığı takdirde, beraberinde birçok sorun getirir.

Bu sorunları en aza indirmek için güneş kremi kullanmak şarttır.

Güneş Lekeleri

Bunlardan en bilinenleri güneş lekeleridir. Güneş lekeleri cildimizin güneşle doğrudan teması sonucu meydana gelir. Bu nedenle cildimizi koruyucu bir bariyer olan güneş kremi kullanmak bu lekeleri en aza indirecektir.

Diğer bir yandan birçok sorunun önüne geçecektir.

Aynı zamanda erken yaşlanma, yüz renginde solukluk, kırışıklıklar gibi sorunlara yol açar. Bu nedenle cildi korumak için güneş kremi kullanmak şarttır.

Diğer bir yandan cilt kanserine de neden olma ihtimali yüksektir.

Bu sebeple güneş kremi kullanımı cildimiz için çok önemlidir. Aynı zamanda güneş kremi kullanımını sadece yaz aylarında değil her mevsimde düzenli olarak kullanmak gerekir.

Bunun yanı sıra yaz aylarında güneş kremi kullanımına daha dikkat etmek gerekir.

İnsanların arasında yaygın olarak bilinen ‘güneş kremi d vitamini alımını engeller’ düşüncesi tamamen yanlıştır. Aynı zamanda bronzlaştırıcı kremlerin güneşten yüksek bir koruma sağladığı düşüncesi de bilinen bir yanlıştır.

Aksine bronzlaştırıcı kremler güneşin zararlı etkilerinden korumazlar aksine güneş yanığına sebep olabilirler.

Bunların soncunda cildimize uygun güneş kremini bulup düzenli olarak kullanmalıyız. En önemli kısımlardan biri de gün içerisinde güneş kremini 2-4 saatte bir tazelemek gerekir. Aynı zamanda evden çıkmadan 20 dakika kadar önce sürülmesi tavsiye edilir.

Elbette güneş kremi kullanmak güneşin zararlı etkilerinden tamamen korumamaktadır. Fakat bu etkiyi en aza indirmektedir.

Hemen hemen tüm güneş kremlerinin nemlendirme özelliği mevcuttur. Cildinizi korumanın yanı sıra nemlendireceğinden cildinize gün içerisinde kaybettiğiniz nemi geri kazandıracaktır.

Böylelikle daha canlı ve parlak bir cilde sahip olacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: