Ultrasonik Yüz Germe İşlemi Nasıl Yapılır?

0
Ultrasonik Yüz Germe İşlemi Nasıl Yapılır?
Ultrasonik Yüz Germe İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Ultrasonik Yüz Germe İşlemi Nasıl Yapılır? sorusunu cevaplayacağız.

Ultrasonla gelen güzellik günümüzün acısız ve oldukça etkili yöntem olarak tanıtılırken aslında oldukça yeni olan bu yöntem kısa sürede uygulanmasıyla hemen etkisini gösteriyor.

Ultrasonik Yüz Germe

 

Ultherapy yani diğer adıyla Ultrasound teknolojisi ile cildin alt katmanlarına akustik ses dalgaları enerjisi gönderilerek uygulanan bir yöntemdir.

Bu yöntem cildin dış yüzeyine zarar vermeden cilt altına inilerek ısıtılması ile cildin kolajen üretimini arttırır.

Bunun yanında sıkışlaşmasına ve gergin bir görüntü kazanmasını sağlıyor.

Uygulama cildin alt tabasını izleme imkanı da sunarken bu sayede hangi bölgeleri ısıtacağına hekim karar verebiliyor.

Verilen enerji sayesinde cildin alt tabakası ısıtılarak yani küçük ısı vuruşları yapılarak uygulanır.

 

Daha çok ciltte oluşan elastikiyet kayıplarıyla ortaya çıkan sarkmalar ve gevşemelerde, göz torbalarında, kaş düşüklüğünde, göz ve alın kırışıklıklarında boyun kırışıklıklarında ve çene ve gıdı sarkmalarında daha çok uygulanıyor.

Oldukça güvenli bir yöntem olmasıyla dikkat çekiyor hiç bir yan etki saptanmamış olan bu yöntem oldukça gözde estetik yöntemler arsında yer alıyor.

Uygulanan yöntemin diğer bir avantajı ise uygulandığı andan itibaren etkisinin hemen görülmesi fakat tam bir etki 3 ay içinde cildin uygulamayla oturması arasında geçen sürede inanılmaz bir gelişme fark edeceksiniz.

 

Ultherapy uygulaması ile iğnesiz, kremsiz dolgu maddelere olmadan en önemlisi de acı duymadan ameliyat stresi yaşamadan yapılan uygulamanın gözde uygulamalar arsında gösterildiği belirtiliyor. Ultherapy yöntemi öncesi hastaya hiç bir hazırlık yapılmaz.

Ultrasonik dalgaların aktarıldığı başlığa jel sürülür ve cilt altı izlenir.

Uygulama yapılacak bölgeye göre başlık belirlenir.

Cildin 1,5mm, 3mm ya da 4,5 mm altına kadar inen ultrasonik dalgaların cihazın monitöründe izlenmesiyle atış yapılacak bölge belirlenerek atışlar yapılır. Cilt alt tabasının bu denli derinine inebilen hiç bir uygulama yoktur genelde cerrahi uygulama ile ulaşmak mümkündür.

 

Uygulama esnasında şiddetli olmayan iğne batıklarını andıran his oluşabilir.

Ağrıya dayanıklı olmayan bayanlarda ağrı kesici alınmasının ardından uygulanır.

Cildin dış yüzeyi asla hasara uğramaz yanık, ödem, şişlik ve leke oluşumu izlenmez. Seanslar bölgelere1kez uygulanır ortalama yüz için 1saat süren uygulama bölgelere göre değişiklik gösterir. Kişi zaman kazanmasını yanında çabuk sonuç aldığı ve sosyal yaşama hemen dönüşüyle uygulamanın avantajlarından yararlanmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.