Regl Sancısını Azaltmak İçin Tüyolar

0
Regl Sancısını Azaltmak İçin Tüyolar
Regl Sancısını Azaltmak İçin Tüyolar

Bu yazı içerisinde sizlere Regl Sancısını Azaltmak İçin Tüyolar vereceğim.

Kadınların belirli periyotlarla yaşadıkları regl sancısı hemen hemen her kadında görülür. Aynı zamanda her kadının farklı düzeyde yaşadığı regl sancısının düzeyi kişiden kişiye değişmektedir. Kimi kadın için bu süreç çok sancılı geçerken kimi kadın için ise sancısız geçmektedir.

  • Bir diğer önemli konu ise bu gibi sancılı dönemlerde ağrı kesici kullanmaktan kaçınmaktır. olabildiğince doğal yöntemler denemek en sağlıklı olanıdır.

Peki bu gibi dönemlerde regl sancısını azaltmak için ne gibi şeyler yapabiliriz bu yazımızda ondan bahsedeceğiz.

  1.  Hiçbir kadın beklenmedik bir durumda regl olmaktan hoşlanmaz. Hele bir de bu özel bir güne denk geliyor ise. Bu sebeple regl periyotlarını düzenli olarak not etmekte fayda var. En azından yaklaşık olarak hangi tarihte regl olacağımız bilip ona göre hazırlanırız.
  2. Regl sancısına en iyi gelecek yöntemlerden biri sıcak uygulamalardır. Sıcak şeyler kan dolaşımını hızlandırdığından reglin daha az sancılı geçmesine katkıda bulunacaktır.Sıcak su torbaları veya alınan sıcak bir duş ağrıyı biraz olsun hafifletecektir.
  3.  Mentollü kremler diğer iyi gelen yöntemlerden biridir. Ayrıca sıkça tercih edilmektedir. Kasık bölgesine sürülen mentollü krem kasıkta yanmaya ve ısınmaya neden olacağından kişinin sancısını azaltır.
  4. Sıcak su banyosu da aynı şekilde kişinin sancısını azaltmakta kullanılan basit ve etkili yöntemlerdendir.
  5.  Basit çaplı esneme egzersizleri kişinin kaslarının gevşemesine yardımcı olacağından tercih edilen yöntemlerden biridir. Fakat dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de ağır egzersizler yapmamaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: