Makyaj Yaparken Yanlış Yapılan Uygulamalar ve Öneriler

0

Bu yazı içersinde sizlere Makyaj Yaparken Yanlış Yapılan Uygulamalar ve Öneriler vereceğiz.

Makyaj Yaparken Yanlış Yapılan Uygulamalar ve Öneriler
Makyaj Yaparken Yanlış Yapılan Uygulamalar ve Öneriler

Makyaj yaparken internette bulunan hazır bilgiler her zaman işe yaramayabilir. Hatta bazen bu bulduğunuz bilgileri uyguladığınız zaman çok kütü durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kadınlar arasında yazılı olmayan kurallar var gibi, her zaman aynı şeyleri yapmaktadırlar. Sanki onları yapmayınca çok daha kötü makyaj yapıyor hissine kapılmaktadırlar. Bu düşünceleri artık kırma vakti geldi. Bu yazımızda makyaj yaparken dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz.

En Önemlisi Dudak Ve Gözler

Yüz bölümünüzde sadece bir bölüme özen göstermeniz, sizi daha kötü gösterecektir. En çok yapılan yanlışlardan olan tırnak ile dudak renklerini aynı yapma hevesi bazen kötü görünmenize sebep olabilir. Annenizin, ninenizin eski usul makyaj olaylarını artık uygulamaktan vazgeçin.

Saç dipleri karanlık olduğu için utanan kadınlar, saçının ucunu ayrı renk, dibini ise ayrı renk yaparak renk cümbüşü yaratabiliyorlar. Ama bazen bu abartı olup çok daha görüntüye sebep olabiliyor.

Kaşlarınızı alırken yapılan en büyük yanlış üstten almaktır. Bunun yerine kaşlarınızı alırken alttan almaya özen gösterin.

Kaşlarınızı İnceltin

Kaşlarınızı istediğiniz incelikte bırakmak sizin elinizde. Bundan dolayı da her zaman kaşlarınızı inceltmek zorunda da değilsiniz. Ama ince kaş çoğu zaman daha çekici görünmenizi sağlamaktadır. Özellikle de yüz yapınızda uygunsa, ince kaş sizi diğer kadınlardan görünüş olarak mutlaka ayıracaktır.

Cilt Tonunuza Göre Giyinin

Bu başlığı sakın yanlış anlamayın. Cilt tonu demek; esmerseniz koyu kıyafetler, açık renkliyseniz daha renkli kıyafetler giyin anlamında değildir. Yapılan en büyük yanlışlardan biridir bu olay. Cilt tonunun içine yaptığınız göz, dudak, saç gibi makyajlarınız da girmektedir. Tüm bu kombinasyonları düşünerek kıyafetinizi ona göre seçin.

Alt Kirpiklerinize Rimel Sürmeyin

Bazı zamanlarda yaşlı göründüğünüzü düşünebilirsiniz. Bu durumlarda, alt kirpiklerinize parlatıcı sürebilirsiniz. Yine çok bilinen yanlışlardan biri de alt kirpiklerinize gölgelendirme yaptığınız zaman kötü görünmesi düşüncesidir. Eğer size uyduğunu düşünüyorsanız, sizi güzel hissettiriyorsa bu kuralları ve düşünceleri yıkın. Kirpiklerinize rimel de sürün, gölgelendirme de yapın, yani kısaca ne istiyorsanız onları sürün. Ama unutmayın ki çok fazla abartmadan bunları yapmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.