Küfür Edenler Daha Gerçekçi ve Daha Güvenilir Mi?

0
Küfür Edenler Daha Gerçekçi ve Daha Güvenilir Mi?
Küfür Edenler Daha Gerçekçi ve Daha Güvenilir Mi?

Bu yazı içerisinde çoğu kişinin sorduğu Küfür Edenler Daha Gerçekçi ve Daha Güvenilir Mi? sorusuna cevap vereceğiz.

Avrupa ve Asya’da bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda, küfür eden insanların daha gerçekçi ve güvenilir olduklarını söylemişlerdir.

İnsanlar arasında küfür kullanmak, genellikle kaba ve öfke belirtisi olarak öne çıkmaktadır. Ama bilim adamlarına göre bu durum pek de öyle değildir. Onların söylemlerine göre küfür eden kişiler, diğerlerine göre daha iyi ve güvenebileceğiniz insan tipi olarak vurgulamaktadırlar.

Küfür, bazı çevrelerce kesinlikle yasaklanmıştır. Genel olarak cinsellik, kutsal değerlere hakaret gibi söylemler içeren küfür, aynı zamanda hayal kırıklığı ya da sevinç durumunda da kullanılmaktadır. Bazı kişilerce ise eğlendirmek amaçlı kullanıldığı görülmektedir.

Testosteron Fazlalığı Erkekleri Daha Güvenilir Yapıyor

Küfür ve etkileri ile ilgili yıllar boyunca çeşitli durumlar mevcuttur. Özellikle 1939 yılında çekilen Rüzgar Gibi Geçti filminde, bir sahnede söylenen “Açıkça söylemem gerekirse canım, hiç umrumda bile değil” cümlesi, yapımcılara 5000 dolar gibi bir para cezasına çarptırılmasını sağlamıştır. Şimdi ise filmlerde ve diğer programlarda bu sözlerin kat ve kat fazlası kullanılmaktadır.

Samimi olmama ve küfür etmek; her ikisi de anormal olarak düşünülmektedir. Bu iki durumda ahlak kuralları bakımından standardı düşürdüğü söylenir. Öbür yandan ise küfür iyi ilişkiler için ve duygunun dışa vurumu olarak kullanılır. Bilim adamları bu konu ile ilgili olarak ABD seçimleri sırasında bazı söylemlerde küfür kullanarak daha samimi görüneceğini söyleyen Başkan Donald Trump’ı örnek göstermektedirler.

Cambridge Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Dr. David Stillwell bu konu ile ilgili olarak şunları demektedir; “Küfür etme ile samimi olmama arasında bağlantı kurmak oldukça zordur. Küfür etme, toplum tarafından hoş karşılanmamakta ama bazı kullanan kişiler için de duygularını samimi bir şekilde ifade etme şekli olarak görülmelidir” demiştir.

Uluslararası çalışan bilim adamları, sosyal medya kanallarını kullanan kişilerin fikirlerini ve dillerini merak ettiği bir anket hazırlamışlardır.

Güzellik Alanında Yazılmış Makaleler ve Gerçekler

İlk anketimizde, yaklaşık 276 kişi katılmış ve en çok kullandıkları kelimeler ve en sevdiği küfürler sorulmuş. Ayrıca neden küfür ettiklerini de belirtmelerini istemişler. Daha sonrasında da küçük bir yalan testine katılmışlar. Elde edilen sonuçlara göre, çok fazla küfür eden kişilerde yalan söyleme oranları çok düşük çıkmıştır.

Diğer bir ankette ise 75000 Facebook’a kayıtlı üyenin sosyal iletişimde ne kadar küfür kullandıklarını ölçmek için bilgiler toplanmıştır. Araştırmada, yine küfür kullanan kişilerin daha az yalan söylediği ve daha güvenilir oldukları doğrulanmıştır.

Ankete seçilen üyelerin Amerika genelinde seçilmiştir. Ama diğer ülkelerde de yapıldığı zaman hemen hemen yakın sonuçlar çıkmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.