Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

0
Kredi Veren Bankalar
Kredi Veren Bankalar

Çeşitli nedenlerden dolayı kredi kartı kullanıcıları ve kredi kullanan müşteriler bankalara ödemeleri zamanında yapamamasından dolayı kredi notları düşmektedir. Bu durumda ise yeni kredi kullanımı yapılamamaktadır. Acil nakit ihtiyacı durumunda yeni kredi kullanılamaması nedeni ile birçok banka müşterisi kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar aramaktadır.2018 yılı itibari ile birkaç banka gerekli teminatların yerine getirilmesi şartı ile kredi sicili bozuk olanlara kredi imkânı sağlamaktadır. Bankaların yeni kredi vermek için aradığı şartlar şu şekilde olmaktadır:

 

  • Aylık gelir belgesi ve aylık gelir belgesinin herhangi bir şekilde ipotekli olmaması
  • İpotek altına verilebilecek mal varlığı beyanı
  • Otomatik kredi vade ödeme talimatı ve fatura ödeme talimatı
  • Kredi notu yüksek kefil
  • Şeklinde belirledikleri kriterleri bulunmaktadır. Bankaların gerekli görmesi halinde ekstradan da kredi kullanımı için şartlar sunabileceğini unutmamak gereklidir.

 

2018 Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

 

Aktif Bank

 

Banka kredi sicili bozuk olanlara 2.000-30.000 TL arasında ihtiyaç kredisi vermektedir. Bankanın kredi ödemeleri için 48 ay vade imkânı verdiğini ve faiz oranının yüzde 2,3 şeklinde olduğunu belirtmekte fayda vardır. Normal kredi kullanımına göre faiz oranları biraz yüksek olmaktadır. Ayrıca banka 100 TL de dosya ücreti almakta ve hayat sigortasını zorunlu kılmaktadır.

 

Garanti Bankası

 

15.000 TL ye kadar kredi sicili bozuk olanlara kredi imkânı sağlamaktadır. Banka kredi ödemelerini 48 ay vadeye kadar uzatabilmektedir. Bankanın uygulamış olduğu faiz oranı ise yüze 1,45-1,51 Aralığında değişmektedir. Bankadan kullanılan kredi sonunda hayat sigortası zorunlu olarak yapılmaktadır.

 

İş Bankası

 

48 ay vade imkânı ve yüzde 1,40 faiz oranı ile sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Banka 15.000 TL ye kadar kredi vermektedir. Bankadan kullanılan kredi sonucunda banka tarafından 150 TL dosya ücreti alınmaktadır.

 

QNB Finans Bank

 

25.000 TL ye kadar sicili bozuk olanlara kredi imkânı tanıyan banka 48ay vade ödeme imkânı sağlamaktadır. Bankanın uyguladığı faiz oranı ise yüze 1,41 şeklinde olmaktadır. Bankadan kullanılan kredi sonucunda 150 TL dosya masrafı aldığını da göz önüne almak gerekmektedir.

 

Vakıf Bank

 

20.000 TL ye kadar kredi sicili bozuk olanlara kredi veren banka 48 ay vade ödemesi ve yüzde 1,44 şeklinde faiz oranı ile kredi vermektedir. Ayrıca banka 100 TL dosya masrafı almakta ve kredi kullanan müşterilerinden hayat sigortası yaptırmayı zorunlu kılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: