Kirpikler Nasıl Kıvrık Olur

0
Kirpikler Nasıl Kıvrık Olur
Kirpikler Nasıl Kıvrık Olur

Bu yazı içerisinde sizlere Kirpikler Nasıl Kıvrık Olur sorusunun cevabını vereceğiz. 

Hanımlar genellikle her anlamda bakımlı olmayı isterler. Makyaj yapmak bir kadını özgüvenli hissettirmenin iyi yoludur. Makyajın en önemli noktalarından biri de gözler ve kirpiklerdir.

Özellikle de kirpiklerin kıvrık olması karşı cins için çekici olmaktadır. Aynı zamanda da kadınlar için kendini iyi hissetme olağanıdır. Bu yazımızda da kirpiklerinizi nasıl kıvrık yapabileceğinizi anlatacağız.

Kirpiklerinizi kıvrıştırmadan önce mutlaka temiz ve ıslak olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Çünkü ıslak kirpik üzerinde makyaj yaptığınızda sağlıklı sonuçlar alamayacaksınız.

Bukle yapmak için malzememizi kaşlarınızın arasına yerleştirin. Göz kapaklarınızı kırparak kirpiklerinizin malzemenin içine girmesine destek olun. Sonrasında göz derisine gelmeyecek şekilde malzemenizi yaklaştırın. Göz kapaklarınızı açık tutarak kıvırma için kullandığınız malzemeyi çok ağır hareketler ile kapatınız. Eğer hızlı yaparsanız işlemi acı çekebilirsiniz. Kapattıktan sonra birkaç saniye bekleyiniz. Ve bu işlemi istediğiniz hale gelene kadar uygulayınız.

Ayrıca rimel sürmenin de ustalık gerektiren halleri bulunmaktadır. Bunun sebebi rimel sürerken aşağıya ya da yukarıya bakmanız kirpiklerinizin durumunu çok değiştirmektedir. Bunun için fırçanızı yukarıya doğru kıvırdıktan sonra birkaç saniye bekleyin ve tekrar eski haline getirin. Bu işlemi yaklaşık 5 dakika uygulayın. Böylece tüm kirpiklerin aynı hizada olduğunu göreceksiniz. Bundan dolayı malzeme alırken rimelinizi de çok doğru seçmeniz gerekiyor. Yanlış bir seçim sizleri hayal kırıklığına uğratabilir. Sizin ne istediğiniz ve nasıl görünmek istediğiniz bu konuda çok önemli.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.