enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp sondakika hayat sırları hayata dair
DOLAR
8,1550
EURO
9,7089
ALTIN
457,33
BIST
1.393
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Yağışlı
11°C
İstanbul
11°C
Yağışlı
Pazar Çok Bulutlu
13°C
Pazartesi Çok Bulutlu
13°C
Salı Parçalı Bulutlu
15°C
Çarşamba Gök Gürültülü
18°C

Günün Duası Olarak Okunabilecek 5 Mucizevi Dua, Kaçırmayın!

Günün Duası Olarak Okunabilecek 5 Mucizevi Dua, Kaçırmayın!
12.08.2020
0
A+
A-

Günün Duası Şeklinde Okunabilecek 5 Muhteşem Niyazı Mutlaka Öğrenmelisiniz!

Sevgili mümin kardeşlerimiz, günün duası olarak okuyabileceğiniz ve her türlü güzelliğin celbi için yapabileceğiniz, birbirinden etkili ve birbirinden güzel çok değerli 5 adet dua öğrenmek isterseniz bu yazıyı baştan sona kadar okumanızı tavsiye ederiz.Yazı boyunca 5 adet mükemmel dua örneği göreceksiniz ve günün duası olarak okuyabileceğiniz bu duaların ne kadar etkili olduğunu hayatınızda bizzat gözlemlemiş olacaksınız.

Zaten bu duaları günün duası olarak kendi hayatına tatbik eden insanların ne kadar muazzam bir değişim ve mucizevi bir dönüşüm yaşadıklarını çok iyi biliyoruz. Ve açıkçası bunu kendi hayatımızda biz de gözlemledik.

Bu nedenle bu çok etkili duaları size de günün duası olarak sunmak istedik ve bu müthiş niyazları derledik. Lütfen bu duaları baştan sona kadar okuduktan sonra kendinize en uygun duayı seçerek onu uygulamayı sürdürün ya da muhtelif zamanlarda istediğiniz duayı yapın.

Şimdi evvela her türlü güzellik ve mutluluk için okuyabileceğiniz harika bir dua örneği ile günün duasına başlayalım:

1- Günün Duası, Her Türlü Güzellik ve Mutluluk İçin Okuyun

Eğer, hayatınıza her türlü güzelliği çekmek, mutluluk ve huzur anlamında en tatlı mutluluk ve en güzel huzuru yaşamak istiyorsanız bu duanın tam anlamıyla size hitap ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Çünkü bu duanın bereketine mazhar olan ve hayatı boyunca mutluluk ve güzellikler ile dolu harika bir hayat yaşayan insanların varlığı, size günün duası olarak aktaracağımız bu etkili uygulamanın ne kadar muhteşem bir huzur kaynağı olduğunun göstergesi sayılır.

Hayatında mutsuzluk olduğunu düşünen ve bu mutsuzluğu bertaraf ederek daha huzurlu ve daha sükûnet dolu güzel günlere yelken açmak isteyen her insan, bu günün duasını mutlaka uygulamalıdır.

Duayı şöyle uygulamalısınız:

Mümkünse sabah erkenden uyanmaya çalışın ve seher vaktinin bereketinden istifade etmeyi planlayarak erkenden kalkın.

Bu bereketli ve feyizli zaman diliminde uyandıktan sonra, şu duayı 7 defa okuyun:

“Rabbenâ lâ tü’âhıznâ in nesiynâ ev ahta’nâ, Rabbenâ ve lâ tahmil ‘aleynâ ısran kemâ hameltehu ‘alelleziyne min kablinâ, Rabbenâ ve lâ tühammilnâ mâ lâ tâkate lenâ bihî, va’fü ‘annâ vağfir lenâ, verhamnâ ente mevlânâ fansurnâ ‘alel kavmil kâfiriyn.”

Bu duayı 7 defa okuduktan sonra, Allah’ın size en güzel şekilde yardımcı olacağını ve sizi daima güzellikler ve mutluluklar içerisinde yaşatacağını düşünerek, günlük işlerinize ve etkinliklerinize devam edin. İnşallah, siz de günün duası olarak sunduğumuz bu duayı okuyup hayatına türlü güzellikler ve mutluluklar katan insanlar gibi mutluluk ve huzurla dolu bir hayat yaşamaya başlarsınız.

Şimdi de günün duası olarak izah edeceğimiz 2. duaya geçelim ve bütün kötülüklerin ve sıkıntıların bertaraf edilmesi için uygulanabilecek bu çok etkili duayı görmeye başlayalım:

2- Günün Duası, Bütün Kötülük ve Sıkıntıların Giderilmesi İçin Okumalısınız

Eğer hayatınızda telafi edilmesi güç sıkıntılar ve musibetler yaşıyorsanız ve bu sıkıntıların ve kötülüklerin yok olmasını istiyorsanız, bu duanın tam da size göre olduğunu söyleyebiliriz.

Çünkü hayatında tarif edemediği kötülükler ve nasipsizlikler, farklı şansızlık ve haksızlıklar yaşayan birçok insan, günün duası olarak aktaracağımız bu duanın bereketine nail  olarak hayatındaki kötülüklerin ve musibetlerin yok olduğunu dile getirmiştir.

Gerçekten de bu duayı uygun bir şekilde okuyan insanların hayatlarında yer alan kötülüklerin ve tarifi imkansız bahtsız durumların yok olduğunu ve Allah’ın izniyle güzelliklere dönüştüğünü defalarca gözlemledik.

Bu güzel duayı şöyle yapmalısınız:

Gece yatağa girmeden ve uyumadan önce, 21 defa şu duayı okumalı ve içten içe Allah’a yönelip en samimi duygularla, maruz kaldığınız kötü durumlardan ve her türlü sıkıntıdan kurtulmayı dilemelisiniz:

“Rabbenâ lâ tüzığ kulûbenâ ba’de iz hedeytenâ veheb lenâ min ledünke rahmeten, inneke entel vehhâb.”

Bu harika etkili günün duasını 21 defa okuduktan sonra yatağa girmeli ve içten içe Allah’ın size en güzel şekilde merhamet edeceğini ve sizi en güzel şekilde huzura ve mutluluğa kavuşturacağını düşünerek uyumaya çalışmalısınız.

Şimdi de hem başarı ve zenginlik duası olarak okunabilecek, hem de itibar ve şirinlik duası olarak tatbik edilebilecek muazzam etkili ve son derece tesirli başka bir günün duası üzerinde duralım:

3- Günün Duası, Başarı ve Zenginlik İçin, İtibar ve Şirinlik İçin

Yukarıda da değindiğimiz bu günün duası, hem başarının ve zenginliğin anahtarı ve vesilesi olarak okunabilir, hem de insanlar içerisinde daha itibarlı olmak ve onların gözünü daha şirin görünmek maksadıyla tatbik edilebilir.

Kısaca, bu duayı okuyup uygun bir şekilde uygulayan insanların, insanlar içerisinde daha itibarılı ve daha şerefli bir pozisyona yükseldikleri ve onların gözünü daha şirin ve daha munis (sevimli) göründükleri biliniyor.

Eğer siz de diğer insanların gözüne daha sevimli ve daha şirin görünmek ve onların size karşı daha saygılı ve daha güzel davranmalarını sağlamak istiyorsanız, aynı zamanda başarınızı arttırmak ve maddi gelirinize güç katmak için çare arıyorsanız, bu duayı rahatlıkla uygulamanız mümkün.

Şöyle uygulanır:

Yine sabah vakitlerini tercih ederek güneşin doğmasına ortalama yarım saat kala, yani seher vaktinin olduğu zaman dilimlerinde uyanarak aşağıdaki duayı 9 defa okumalısınız:

“Ve mâ tevfîkî illâ billâh(billâhi), aleyhi tevekkeltu ve ileyhi unîb.”

Bu duayı 9 defa okurken, Allah’ın size her türlü başarıyı ve zenginliği nasip edecek kudrete sahip olduğunu düşünmeli, aynı zamanda insanların gözüne daha şirin ve daha sevimli görünme niyeti içerisinde olmalısınız.

Duayı 9 defa okurken kalbinizde hiçbir kötülük ve düşüncenizde hiçbir art niyet olmamalı ve tamamen masum duygular içerisinde Allah’a yönelmenin güzelliğini yaşamaya çalışmalısınız.

Bu şekilde dua eden insanların, günün duası olarak anlattığımız bu çok etkili niyaz ile, başarının ve zenginliğin sırrına erdiklerini ve insanlar içerisinde daha itibarlı ve daha sevimli olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Şimdi de her türlü hayrı ve her türlü güzel durumu kendinize celb etmek için okuyabileceğiniz başka bir duadan bahsedelim:

4- Günün Duası, Her Türlü Hayrın Temin Edilmesi İçin

Eğer hayatınızın hayırlar ve güzellikler içerisinde geçmesini, bütün kötülüklerden uzak durarak en tatlı huzuru ve en güzel saadeti yaşamayı diliyorsanız, bu dua tam size göre demektir.

Hayatına her türlü hayrı ve güzelliği çekmek isteyenler bu günün duasını şöyle uygulamalı:

Evvela herhangi bir ezan vaktinde, yani ezan okunup bittikten sonra (gün içerisinde beş vakit ezandan herhangi biri olabilir) şu duayı 3 defa okumalısınız:

“Rabbi edhılnî mudhale sıdkın ve ahricnî muhrace sıdkın vec’al lî min ledunke sultânen nasîrâ.”

Ezan vakitlerinden herhangi birinde bu duayı 3 defa okurken, Allah’ın rahmet hazinelerinin sınırsız bir şekilde açıldığı ve kullarına dağıtıldığı zaman dilimlerinden birinin de ezan vakti olduğu gerçeğini düşünmeli ve bu duygular içerisinde Allahu Teala’nın yüce dergah-ı merhametine iltica ederek O’ndan en güzel hayrı ve güzellikleri temenni ve niyaz etmelisiniz.

Bu şekilde duayı uygularsanız Allah’ın izniyle hayırlara ve güzelliklere yelken açacak ve hayatınızın çok daha güzel bir şekilde geçmeye başladığını fark edeceksiniz.

Şimdi de günün duası olarak, her işinizin doğru olması ve bütün yanlış ve hatalı davranışlardan uzak durmak için okuyabileceğiniz muazzam bir niyaz aktaralım:

5- Günün Duası, Her İşin Doğru ve Güzel Olması İçin

Giriştiğiniz her işin doğru ve güzel olması, yanlış adım atmadan ve hatalı davranışlara sebebiyet vermeden en güzel şekilde işinizi sonuçlandırmak istiyorsanız, bu duayı gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz, günün duası şöyle uygulanır:

Kendinizi hazır hissettiğiniz herhangi bir vakitte ve herhangi bir zaman diliminde yalnız ve sakin bir ortama geçerek 7 defa şu duayı okuyun:

“Rabbişrah lî sadrî. Ve yessir lî emrî. Vahlul ukdeten min lisânî. Yefkahû kavlî.”

Bu duayı 7 kez okurken, her türlü işinizin ve yapacağınız her türlü eylemin daha düzgün ve daha doğru olması temennisi ve dileği içerisinde bulunun, bununla birlikte Allah’ın sonsuz rahmet sahibi olduğunu ve size de mutlaka yardımcı ve destek olacağını aklınızdan çıkarmamaya çalışın.

İnşallah bu uygulamayı tarif edildiği şekliyle tatbik etmeniz halinde, hayatınızdaki yanlışların minimuma ineceğini ve daha güzel bir hayata mazhar olacağınızı gözlemlemenin huzurunu yaşayacaksınız.

Şimdi de bir başka günün duası üzerinde duralım ve size, yazının başında bahsettiğimiz 5 dua örneği dışında harika bir dua daha aktaralım:

Bu duayı her türlü dileğinizin ve her türlü arzunuzun gerçekleşmesi için uygulamanız mümkündür:

Günün Duası Olarak Okuyabileceğiniz Harika Bir Niyaz Daha

Talep ettiğiniz herhangi bir dilek ve Cenab-ı Hak’tan istediğiniz herhangi bir istek için bu duayı okuyabilir ve Allah’ın merhamet hazinesinden en güzel şekilde istifade edebilirsiniz. Şöyle uygulamalısınız:

Kendinizi hazır hissettiğiniz herhangi bir zaman diliminde, gerçekleşmesini istediğiniz herhangi bir arzu ve dilek için niyet etmeli ve sessiz bir yere geçerek bu niyet ve bu dilek ile Allah’a yönelip şu duayı üç kez okumalısınız:

“Allah’ım, şüphesiz ki kalplere tamamen vakıf olan ve bütün gönüllere en güzel şekilde hakim olan sonsuz ilmin sahibi sen olduğun gibi, yüreklere inşirah bağışlayan ve insanları saadete mazhar eden en değerli ve en derin hikmetin sahibi de sensin.

İlahi, evreni yoktan var ederek bütün mahlukatın ve insanların istifadesine sunan ve onların mutlu ve huzurlu olması için her türlü nimeti ve güzelliği onların önüne seren sonsuz güzelliklerin sahibi sen olduğun gibi, darda kalan herhangi bir kulunu en güzel şekilde amacına ulaştırıp sıkıntıdan ve musibetten kurtaran da sensin.

Allah’ım, bize her türlü güzelliği nasip eden sınırsız azametinin ve sonsuz kudretinin yüceliğine sığınarak senden kalbimdeki masum arzuların en güzel şekilde yerine getirilmesini temenni ve niyaz ediyorum. Bu içli duamı yüce katında makbul eyle Allah’ım. Amin.”

Evet, her türlü dilek ve her türlü istek için, günün duası olarak bu güzel duayı da uygulamanız mümkündür.

Size 6 adet günün duası şeklinde uygulanması mümkün olan harika etkili dua örneği sunduğumuz bu yazımızı, içerisinde yüzlerce mükemmel dua taşıyan çok değerli bir kitap tavsiyesi ile bitirmek istiyoruz:

Yaşamınızda hayırlara vesile olacak etkili bir eser tavsiyesi

Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabı

Duaların muazzam gücü ile her türlü dilek ve hacetinizin gerçekleşmesini istiyorsanız Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını mutlaka okumalısınız.

Onlarca farklı konuda çok etkili dualara yer veren bu eser okurlardan çok olumlu yorumlar almaktadır ve inşallah sizin yaşamınızda da hayırlı kapıların açılmasına vesile olacaktır.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.