En İyi E-Ticaret Yazılımları Hangileridir?

0

Günümüzün en çok tercih edilen site modellerinden biri, kar getirmesi açısından, e-ticaret siteleridir. E-ticaret için de en önemli noktalardan biri E-Ticaret Yazılımları. E-ticaret siteleri, son müşteri ile üreticiyi, aracıyı birleştirerek; yüksek dükkân, nakliyat, depolama masraflarını kısarak hem kullanıcılar için hem de satıcılar için kazançlı bir hal almaktadır. E-ticaret sitelerinin kendine özgü özellikleri ve kullanım kolaylıkları olması gerektiği için e-ticaret sitesi kurarken yazılımın önemli bir konumu bulunmaktadır. Son dönemde yükselişte olan e-ticaret piyasasında kullanılan en iyi e-ticaret yazılımları listesini sizin için derledik.

En İyi E-Ticaret Yazılımları Nelerdir?

WordPress WooCommerce

WooCommerce son dönemde talebi artan, wordpress’e eklenti olarak geliştirilmiş bir e-ticaret sistemidir. WooCommerce esnek, özelleştirilebilir, hazır eklenti ve modülleri fazlaca bulunabilir ve kullanımı kolaydır. WordPress Uzmanı ekibi olarak WooCommerce ile ilgili kurulum, özel tema, tasarım ve eklenti hizmeti vermekteyiz. WooCommerce ve diğer wordpress e-ticaret eklentilerini ilgili yazıdan daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Opencart

E-ticaret Yazılımları Opencart e-ticaret üzerine özelleşmiş, geniş, çok fazla ayar ve özelliği barındıran bir e-ticaret sistemidir. Geniş, mimari olarak MVC yapısına sahip, hızlı ve hafiftir. Opencart bugün dünyada en çok kullanılan e-ticaret yazılımları arasındadır ve ülkemizde, dünya geneline oranla, daha popülerdir. Opencart, WordPress e-ticaret sitelerinde eklenti ile yapabileceğiniz (Kur, Vergi, Çoklu dil desteği vs.) birçok özelliği eklentilere gerek olmaksızın bünyesinde barındırır. WordPress Uzmanı ekibi olarak Opencart için özel tasarım tema, eklenti ve tasarım hizmeti de vermekteyiz. Opencart hakkında daha geniş bilgi için E-ticaret için WordPress mi Opencart mı ? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Magento

Magento Community ve Enterprise Edition olmak üzere iki farklı sürüme sahip, geniş, kullanışlı bir diğer e-ticaret yazılımıdır. Profesyonel kullanıma uygun, genişletilebilir ve çok geniş bir geliştirici kitlesine sahiptir. Magento 6000’den fazla eklentiye sahiptir ve temel prensibi müşteri deneyiminin iyileşmesi üzerinedir. Opencart’taki bir çok özellik daha öncesinde Magento’da olmasına rağmen opencart, cache sistemleri dışında, Magento’dan çok daha hızlı durumdadır. Magento, ZF2 alt yapısını kullanması bakımından da e-ticaret yazılımları arasında yazılımcılar arasında sıkça tercih edilmektedir.

AbanteCart

AbanteCart, bir diğer açık kaynak kodlu e-ticaret sistemidir. Orjinal dili İngilizce ve İspanyolca’dır ama kolaylıkla Türkçe dil paketi yüklenebilmektedir. Kullanım olarak Opencart 2 ile çok fazla ortak özelliği bulunur. Opencart gibi; kupon, satış ortaklığı, ürün seçenek – özellik, yerelleştirme (Kur, Dil vb.) gibi gelişmiş ayarlara sahip, başarılı e-ticaret yazılımları arasındadır.

PrestaShop

PrestaShop, uzun süredir geliştirilen, çokludil, farklı ödeme yöntemleri, analiz, raporlama, kargo, katalog, ürün özellik – seçenek gibi bir çok kullanıcı dostu yapısı bulunan, geniş kullanışlı, diğer e-ticaret sistemleri gibi başarılı bir e-ticaret yazılımıdır. Opencart, WooCommerce gibi yazılımların aksine daha nadir yeni sürümü çıkmaktadır. Temaları için template engine kullandığından dolayı ufak sürüm değişikliklerinde (örneğin 1.6 sürümünün minör sürümlerinde, 1.6.X gibi), tema uyumsuzluk sorunu daha az yaşayacağınız bir e-ticaret yazılımıdır.

E-Ticaret Yazılımları için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer Başka bir yazılım kullanacaksanız, öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta güvenliktir. Eğer açık kaynak bir yazılımsa github üzerinden issue’lere göz atabilirsiniz.

En iyi e-ticaret yazılımları hakkında bilgiler verdik. Online satış yöntemleri hakkında tüm bilgileri, Hayat Sırları üzerinden bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: