Sokağa Çıkma Yasağı Bittikten Sonra Yapılabilecekler

0
sokağa çıkma yasağı bittikten sonra yapılabilecekler
sokağa çıkma yasağı bittikten sonra yapılabilecekler

Bu yazı içerisinde sizlere, sokağa çıkma yasağı bittikten sonra yapılabilecekler hakkında bilgi vereceğim.

Bildiğiniz üzere ülkemizde COVID-19 virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla 4 günlük bir sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Ve bu 4 günlük sokağa çıkmama durumu insanı epey gerebiliyor.

Bu yazı içerisinde sizlere bayramda ilan edilen 4 günlük sokağa çıkma yasağı bittikten sonra neler yapabileceğinizden bahsedeceğim.

  • Açık Havada Yürüyüş veya Koşu Yapmak

Yasak bittikten sonra doğada koşu veya yürüyüş yaparak hem sağlıklı bir egzersiz yapmış hem de açık havaya çıkma imkanı elde etmiş olursunuz.

Bu sırada yeni insanlarla tanışıp yeni arkadaşlıklar da kurabilirsiniz.

Temas mesafesi ve maske kuralını ihlal etmeden yürüyüş yapmak, müzik dinlemek bu 4 günlük süreçten sonra size çok iyi gelecektir.

  • Piknik Yapmak

Yine yukarıda belirttiğimiz şartlarda, evde yaptığınız yemeği alarak yeşillik bir ortamda ailenizle veya arkadaşlarınızla yemek yiyebilir, eğlenebilirsiniz.

İlla bir şeyler yemenize de gerek yok. Arkadaşlarınızla açık havada sohbet etmek de piknik sayılabilir 😊 Hatta oturup birlikte bir film izleyeyebilir, kitap okuyarak vaktinizi daha güzel hale ve verimli bir hale getirebilirsiniz.

  • Uçurtma Uçurmak

İnternetten kendinize bir uçurtma yapmayı öğrenebilir, satın alabilir ve rüzgarın yeterli olduğu yerlerde arkadaşlarınızla beraber uçurtma uçurabilirsiniz. İlk defa uçuruyorsanız zorlanabilirsiniz ama dışarıda yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri de bu.

  • Hayvan Beslemek

Bu sokağa çıkma sürecinde çoğu sokak hayvanı ve barınaklardaki canlılar aç kalıyor. Onları yemek yerken izlemek ve beslemenin verdiği mutluluk paha biçilmezdir.

  • Fotoğraf Çekmek

Doğada var olan güzelliklerin fotoğraflarını çekmek, yapılabilecek aktivitelerden bir tanesi sayılabilir.

Hatta bu fotoğrafları stok fotoğraf sitelerinde satarak para da kazanabilirsiniz! İlla doğayı çekmeniz gerekmiyor, kendi fotoğraflarınızı da sosyal medyada paylaşabilir, anınızı ölümsüzleştirebilirsiniz!

  • Tarihi Yerleri Gezmek

Açık alanda tarihi yerleri gezmek de en güzel aktivitelerden bir tanesi. Gezeceğiniz tarihi mekanda sosyal mesafeye çok önem vermenizi tavsiye ederim.

Tarihi mekan hakkında öncesinde bilgi edinirseniz sizin için daha anlamlı bir gezi olur.

 

Sokağa çıkma yasağı bittikten sonra yapılacaklar yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Yorum yapmayı unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.