Sıkı Kalçalar İçin Öneriler

0
Sıkı Kalçalar İçin Öneriler
Sıkı Kalçalar İçin Öneriler

 Bu yazı içerisinde sizlere Sıkı Kalçalar İçin Öneriler vereceğiz.

Sıkı kalçalara sahip olmak aslında sanıldığından daha kolaydır. Birçok insan bu dıuruma zor gözüyle bakarak kendisini uzaklaştırmaktadır. Bu durumun önüne nasıl geçebileceğinizi ve sıkı bir kalçaya sahip olmak için neler yapmalısınız gibi sorulara yazımızda cevap bulabilirsiniz.

 

Sıkı Bir Kalça İçin Neler Yapılmalı

 

  • Öncelikle kendinizi hareket etmekten mahrum bırakmayın. Hareket etmek hayatınızdaki en önemli işlerden birisi olmalıdır. Gün içerisinde çok fazla oturursanız eğer kalçanız asla sıkı bir hal almayacaktır. Bu durumu alışkanlık haline getirmekten kesinlikle sakınınız. Çok fazla oturursanız sadece kalçanızı büyütmüş olursunuz ve inanın bu durumda şekilsiz bir kalçaya sahip olmuş olursunuz.

 

  • Doktorlar gün içerisinde zaman zaman egzersiz yapıyormuş gibi kalçanızı birkaç tekrarla sıkıp bırakmanızı tavsiye etmekte. Bu durum tek başına etkili olmamakta tabi ki. Sıkı bir spor da yapmanız gerekmektedir.

 

  • Kalça kaslarınızı çalıştıran hareketler yapmaya dikkat edin düzenli spor yapmıyorsanız eğer. Merdiven çıkıp inmeniz ve gün içerisinde eğilim kalkmanız kalça kaslarınızı en iyi çalıştıran hareketlerdir. Bunun gibi aktiviteleri düzenli olarak yaparak kalçanızın zaman içerisinde sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Çok sert çalışmanıza gerek yok. Hareketsiz kalmayın yeter.

 

  • Spor yapmadığınız günlerde veya spordan önce mutlaka yürüyüş yapın. Spor öncesi yapılan yürüyüşler hem vücudunuzu ısıtır hem de yağ yakımınızı aktif hale getirir. Yağ yakımınız kalça bölgenizdeki istenmeyen yağlardan daha hızlı kurtulmanızı sağlar.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: